Mniej formalizmu, więcej partnerstwa

Posłowie rozpoczęli prace nad przepisami, które mają ułatwić załatwianie spraw.

 

Sejm 25 stycznia przeprowadził pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego (druk nr 1183) i skierował go do dalszych prac w sejmowej komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach.

Zawarte w projekcie rozwiązania, zmierzające m.in. do skrócenia postępowania administracyjnego, upowszechnienia konsyliacyjnych metod załatwiania spraw (mediacje) czy wprowadzenia jasnych kryteriów nakładania administracyjnych kar pieniężnych, mają się przyczynić m.in. do tego, by więcej spraw administracyjnych kończyło się w pierwszej instancji.

– Zwiększenie obowiązków organów, w tym informacyjnych, ma spowodować m.in. zmniejszenie liczby odwołań – mówił Mariusz Haładyj, wiceminister rozwoju.

Projekt został pozytywnie przyjęty przez wszystkie kluby parlamentarne.

– Ma na celu usprawnienie postępowania administracyjnego i wydaje się, że dobrze będzie służył jego realizacji – mówił Włodzimierz Nykiel, poseł PO.

cyran

Etap legislacyjny: skierowany do prac w komisjach

Źródło: Rzeczpospolita, 26.01.2017 r.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1331944-Mniej-formalizmu-wiecej-partnerstwa.html#.WImsh3_tht8

Dodaj swój komentarz

Uwaga!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu obpon.pl i nie ponosi on odpowiedzialności za treści wiadomości. Dodając powyższą wiadomość zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy.