Szkolenie OBPON - relacja

W dniach 21 - 23.03.2017 r. Firma OBPON przeprowadziła cykl szkoleń w trzech miastach: Zielonej Górze (21.03.2017 r.), Bydgoszczy (22.03.2017 r.) oraz Łodzi (23.03.2017 r.).

Celem szkolenia było przedstawienie priorytetów i zmian w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, uzyskiwaniu dofinansowań z PFRON, udzielaniu ulg we wpłatach na PFRON i prowadzeniu ZFRON w 2017 roku.

 

Powodem do naszego zadowolenia była liczna frekwencja oraz aktywność uczestników szkolenia i duża liczba pytań kierowanych do prowadzącej szkolenie Pani Edyty Sieradzkiej - Dyrektor Generalnej w firmie Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Program szkolenia obejmował omówienie zagadnień związanych z:

  • Propozycją PFRON, Pracodawców, Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych oraz Organizacji Pozarządowych w zakresie zmian w ustawie o rehabilitacji, wpływające na zatrudnianie osób niepełnosprawnych , uzyskiwanie dofinansowań z PFRON, udzielania ulg i prowadzenia ZFRON w 2017 r. - zgłoszonych do Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.
  •  Systemem orzecznictwa w Polsce w 2017 roku
  • Dofinansowaniem do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych
  • Sprawozdawczością  do PFRON
  • Udzielaniem ulg we wpłatach na PFRON
  • Rozporządzeniem dotyczącym ZFRON - gospodarowanie środkami, zaświadczenia o pomocy de minimis (zpchr/byłe zpchr)
  • Wykazywaniem efektu zachęty dla firm powiązanych w związku z nowym stanowiskiem PFRON z 2017 roku

 

Dziękujemy za Państwa udział w szkoleniu!

Jednocześnie informujemy, że planujemy kolejne spotkania szkoleniowe. Zachęcamy do przesyłania propozycji tematów, które wiążą się z istotnymi problemami w Państwa działalności.

O terminach kolejnych spotkań będziemy na bieżąco informować Państwa na niniejszym portalu internetowym a także poprzez korespondencję e-mail.

Zespół OBPON

 

Dodaj swój komentarz

Uwaga!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu obpon.pl i nie ponosi on odpowiedzialności za treści wiadomości. Dodając powyższą wiadomość zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy.
×