Dzięki wsparciu PFRON 400 osób z niepełnosprawnościami będzie pracowało na Poczcie Polskiej

8 lutego 2018 r. w siedzibie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podpisana została z Fundacją Aktywizacja pierwsza umowa w ramach PILOTAŻOWY PROGRAM „PRACA – INTEGRACJA”.

 

Dzięki środkom PFRON Fundacja pomoże Poczcie Polskiej S.A. zrekrutować i przygotować do zatrudnienia osoby z niepełnosprawnościami. Poczta Polska S.A. - na podstawie porozumienia zawartego z PFRON - zatrudni 400 osób niepełnosprawnych.

Program łączy Pocztę Polską S.A., Fundację Aktywizacja oraz PFRON we wspólnych innowacyjnych działaniach służących zwiększeniu zatrudnienia osób niepełnosprawnych na otwartym, integracyjnym rynku pracy.

Celem programu jest podniesienie wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy. Fundacja Aktywizacja zapewni dotarcie do nich, przygotowanie ich do aplikowania, a jeśli zajdzie potrzeba - również pozyskanie odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zadaniem Fundacji jest także wsparcie niepełnosprawnych pracowników w pierwszym okresie zatrudnienia.

Współpraca Poczty Polskiej S.A. i Fundacji Aktywizacja będzie trwała do końca 2019 roku.

 

PFRON

  • Krystyna Niedzielska napisał:

    za stawkę minimalną? gratuluję, to tak jakbyście mieli potwierdzone badania, że człowiek niepełnosprawny ma inny żołądek i może jeść byle co byle tanio

Dodaj swój komentarz

Uwaga!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu obpon.pl i nie ponosi on odpowiedzialności za treści wiadomości. Dodając powyższą wiadomość zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy.
×