Ministerstwo odpowiada na postulaty środowisk osób z niepełnosprawnością

Zniesienie pułapki rentowej, ułatwienie dojazdu do pracy mieszkańcom wsi, zwiększenie dostępu do rehabilitacji i wprowadzenie elastycznych form zatrudnienia – to zaledwie kilka z ponad 140 postulatów dotyczących zmian w systemie wsparcia osób z niepełnosprawnością na rynku pracy. Wszystkie, redkacja portalu niepełnosprawni.pl wysłała w grudniu zeszłego roku premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Otrzymaliśmy odpowiedź z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

W listopadzie ubiegłego roku procedowano 99. już nowelizację Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. W związku z tym zwróciliśmy się do Czytelników naszego portalu, a także do uczestników 22. Wielkiej Gali Integracji, z prośbą o konkretne propozycje dotyczące zmian w systemie aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością, czyli... pomysłach na setną nowelizację.

Konstruktywne pomysły

W ciągu dwóch tygodni otrzymaliśmy ponad 140 konkretnych, często wypunktowanych postulatów. Zebrany materiał to prawdziwa kopalnia pomysłów dla osób, które prowadzić będą prace nad setną nowelizacją Ustawy o rehabilitacji. To głosy osób, które o obecnym systemie wiedzą wszystko, które znają jego wady i zalety, które – mimo wielkich emocji towarzyszących tej kwestii – potrafią wskazać konkretne postulaty.

Wysłaliśmy je wszystkie bez naszej oceny i komentarza premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, a także Elżbiecie Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, oraz Krzysztofowi Michałkiewiczowi, Pełnomocnikowi Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź, kierowaną do prezesa Integracji Piotra Pawłowskiego, którą poniżej zamieszczamy w całości.

Biuro Pełnomocnika: postulaty zostaną dogłębnie przeanalizowane

„Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych uprzejmie dziękuje za postulaty osób niepełnosprawnych przekazanych na piśmie 22 grudnia 2017 r. skierowanym do Pana Krzysztofa Michałkiewicza Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Zostaną one dogłębnie przeanalizowane w razie podjęcia prac legislacyjnych w przedmiocie objętym postulatami osób niepełnosprawnych.

Jednocześnie Biuro informuje, że ze względu na różnorodny charakter uwag i opinii przedstawionych w Pańskim wstąpieniu, zostało ono przekazane do właściwych departamentów Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej celem ewentualnego wykorzystania.”

 

źródło: niepełnosprawni.pl

Dodaj swój komentarz

Uwaga!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu obpon.pl i nie ponosi on odpowiedzialności za treści wiadomości. Dodając powyższą wiadomość zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy.