Prezydent podpisał ustawę o rencie socjalnej i ustawę o szczególnym wsparciu dla osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności

  Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek dwie ustawy ważne dla niepełnosprawnych: o zmianie ustawy o rencie socjalnej oraz o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Celem ustawy z 9 maja 2018 r. o zmianie ustawy o rencie socjalnej jest podniesienie wysokości renty socjalnej do kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy (obecnie renta socjalna wynosi 84 proc. kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy).

 

 

Ustawa z 9 maja 2018 r. o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności określa szczególne uprawnienia (wsparcie) osób posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności (niezależnie od wieku takich osób) w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, usług farmaceutycznych oraz wyrobów medycznych.

Dodaj swój komentarz

Uwaga!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu obpon.pl i nie ponosi on odpowiedzialności za treści wiadomości. Dodając powyższą wiadomość zgadzasz się z regulaminem dodawania komentarzy.
×