Prezentacja OBPONaplikacja - eSodWerbeoTelefoniczna Obsługa KonsultacyjnaVademecum Wiedzyaplikacja - EwidencjaUlg

Prezydent RP Andrzej Duda na stanowisku wystawienniczym OBPON w pierwszym dniu Kongresu 590

Kongres 590 to forum wymiany idei i doświadczeń polskich specjalistów z zakresu biznesu, nauki, polityki i legislacji. Dyskusje panelistów wytyczą nowe kierunki rozwoju – wspólną koncepcję prac nad wzrostem ekonomicznym i awansem Polski w gospodarczej hierarchii Europy i świata.

 

W G2A Arena - Centrum Wystawienniczo - Kongresowym w Jasionce w poniedziałek rozpoczeło  się jedno z ważniejszych wydarzeń gospodarczych roku.

Rola przywódców w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, nowe technologie, bilans Polski w UE, Przemysł 4.0 – to tylko niektóre z tematów jakie zostaną podjęte podczas tegorocznej edycji Kongresu 590.

Serię przemówień rozpoczął Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. – Każda edycja Kongresu 590 gromadzi coraz większą liczbę gości. Polscy przedsiębiorcy stali się ważną grupą w budowaniu narodowej gospodarki. Świadczy o tym obecność na kongresie najważniejszych osób w całym państwie. Kongres pokazuje również, że polscy przedsiębiorcy potrzebują miejsca spotkań i wymiany doświadczeń – powiedział Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Po Władysławie Ortylu głos zabrał prezydent Andrzej Duda. – Naszym najważniejszym celem politycznym jest podnoszenie standardu życia Polaków. Chcemy to osiągnąć poprzez dobrą politykę, ale przede wszystkim przez rozwój polskiej gospodarki. Polskie firmy są coraz silniejsze i zatrudniają coraz więcej pracowników, co świadczy o dynamicznym rozwoju całego sektora gospodarczego – mówił Andrzej Duda.

- Polska się rozwija bardzo dynamicznie, widać to tutaj na Podkarpaciu, ale także w innych regionach. Zadanie absolutnie nie jest zakończone - akcentował  prezydent Andrzej Duda. - Mamy wybujałe ambicje po to, by osiągnąć jak najwięcej - mówił.

- Jeśli nie ma się wybujałych ambicji, to osiąga się bardzo niewiele. My mamy ambicje wybujałe po to, żeby osiągnąć jak najwięcej. Cieszę się, że mogę spotkać państwa po raz kolejny. Dziękuję wszystkim wystawcom, wszystkim obecnym, wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie na ten kongres - powiedział prezydent.

- Przed nami kolejny rok funkcjonowania polskiej gospodarki, przed nami kolejna perspektywa finansowa w Unii Europejskiej, przed nami kolejny polski budżet, którego projekt został przygotowany i przedłożony - dodał.

W podobnym tonie wypowiedział się Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, który skierował list do uczestników Kongresu 590. Przeczytał go Krzysztof Sobolewski, numer jeden na rzeszowskiej liście PiS w wyborach parlamentarnych.

„Rozwój Polski jest dla mnie osobiście jak i dla mojej partii jest sensem polityki. Plany mamy ambitne. Chcemy, aby za kilkanaście lat Polacy mogli cieszyć się takim samym poziomem życia jak społeczeństwa w liderujących krajach europejskich. Aby to osiągnąć musimy wykorzystywać wszystkie szanse na dynamiczny rozwój gospodarczy. Naszą troską jest to, żeby motorem tego rozwoju były polskie przedsiębiorstwa” – napisał w liście Jarosław Kaczyński.

 

W trakcie pobytu w G2 Arena Prezydent RP odwiedził także stanowisko wystawiennicze Ogólnopolskiej Bazy Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Prezydent RP,  w trakcie romozwy z Prezesem OBPON, Panem Krzysztofem Kuncelmanem, pogratulował wspaniełgo biznesu dedykowanemu osobom z niepełnosprawnościami i ich pracodawcom oraz podziękował za promocję ideii zatrudniania osób z niepełnosprwanościami:

" Dzięki Państwu, Polska staje się krajem otwartym i nowczesnym. Bardzo Państwu za to dziękuje" - mówił.