Ostatnio dodane

Strona 1 z 2311
w Biznes

MRPIPS:Barometr zawodów 2018

Ukazały się wyniki trzeciej edycji ogólnopolskiego badania Barometr zawodów. Jego celem jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak w najbliższym roku będzie wyglądać zapotrzebowanie na pracowników w badanych zawodach.

w Biznes

GUS: Płace w firmach wzrosły o 7,3 proc.

GUS podał najnowsze dane o przeciętnych wynagrodzeniach w sektorze przedsiębiorstw. Te w styczniu 2018 r. wzrosły o 7,3 proc. r/r, zaś zatrudnienie w przedsiębiorstwach zwiększyło się o 3,8 proc. r/r -podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

w Aktualności

Od marca emeryci i renciści dorobią więcej do świadczenia z ZUS

Emeryci pobierający wcześniejszą emeryturę oraz renciści dorabiający do otrzymanego świadczenia muszą uważać na obowiązujące limity dodatkowych zarobków. Od 1 marca limity te ulegną jednak podwyższeniu. W myśl przepisów ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 17...

w Biznes

Kolejne branże cierpią z powodu braku pracowników

Problemy z pozyskaniem pracowników przez firmy budowlane mogą przełożyć się na wyższe koszty realizowanych inwestycji, zwiększają również ryzyko opóźnień, a co za tym idzie- utraty środków unijnych. Firmy muszą sięgać po pracowników z zagranicy. Obok Ukrainy na liście krajów pojawia się m.in....

w Biznes

Pracownicze Plany Kapitałowe to wyższa emerytura

„Pracownicze Plany Kapitałowe pozwolą na stworzenie powszechnego, dobrowolnego systemu uzupełniającego źródła dochodu po osiągnięciu wieku emerytalnego.” – powiedziała dziś podczas konferencji w Ministerstwie Finansów minister Elżbieta Rafalska.

w Biznes

W Polsce rośnie liczba niewypłacalnych firm

Niepokojące wieści dla firm. Rośnie liczba niewypłacalności polskich przedsiębiorstw - wzrosła o 19 proc. w styczniu 2018 r. Tak wynika z raportu Euler Hermes na podstawie oficjalnych danych z Monitora Sądowego i Gospodarczego.